Prichádza jar: „Zazelení sa?“

Autor: Daniel Tarbaj | 9.3.2012 o 11:29 | Karma článku: 5,16 | Prečítané:  154x

Je marec, slnečné lúče vyčarujú úsmev na tvárach ľudí a po tohtoročnej tuhej zime nám isto stúpa letný optimizmus. Lenže na ceste k letu možno niektorých z nás postihne aj jarná únava. Takto analogicky vidím nielen náš obyčajný občiansky rok, ale aj ten politický (4-ročný). Avšak jeho špecifickosťou začínaparadoxne letom.

Je tu čas predvolebnej kampane - leta. Niektoré nacvičené úsmevy politikov na nás žiaria o sto šesť na každom rohu a snažia sa nám vnuknúť sugesciu, že on je ten najlepší, ten ktorý nám pomôže v týchto ťažkých časoch. Potom prichádza jeseň, posledné odozvy sľubov z leta a možno aké také ešte iskierky nádeji že ešte bude „dobre“ v období babieho leta. Lenže opäť príde zima. Niekedy sa zdá akoby bola nekonečná. Energie nám stúpajú, obliekame sa a snažíme sa len a len dožiť jari, s vyúčtovaním zistíme, že nám prídu nedoplatky a rodinný (štátny) deficit nám opäť stúpne. Jar nás prikryje svojou obvyklou únavou a nechuťou častým dažďom, ale nebojme sa, lebo (politické) leto nám znovu prináša nádej.

Uvidíme ako to bude vyzerať tento rok. Leto bolo posiate neustálymi kauzami, osočovaním, 99%-nymi vymyslenými podpismi a „(ne)istotami“. Ale jedinými istotami ktoré máme sú okrem často spomínaných daniach a smrti aj to, že vyhrá zelený Smer. A keďže na Slovensku vládne partokracia, tak niet divu že sa ľudia začínajú čoraz viac zelenať. Niektorí menia farbu kabátu častejšie ako vôbec stihne prísť zima. Starostovia na dedinách, ktorí si ešte len teraz dorábajú maturitu, ale hlavne že sú na čele obce a rozhodujú aj nad podriadenými vysokoškolákmi, si po minulom plese tentoraz namiesto vtedajších vládnucich SDKÚ radšej zavolajú ako hostí predstavených SMER-u. Mne to niekedy pripadá, že si navliekam pravú ruku do ľavého rukávu kabáta, lenže pri predstave mi to pripadá smiešne. Ale hlavne že im bude teplo, hoci aj keď budú oblečení naopak. No studený severák môže narobiť hocičo a môže takýmto ľuďom začať fúkať pod kabát. Pretože to, že vládu zostaví ešte Smer, nemámechválabohu celkom istú, hoci je to 93%-né. Mnohé štatistiky mu dávajú do rúk mandát s nadpolovičnou väčšinou v parlamente. Ja mám však taký pocit, že práve toho sa aj Smer bojí, pretože nebude sa dať s kým spojiť a pri prípadných zakopnutiach sa nebude dať na koho hodiť špina ako to bolo pri prvej vláde, kde Mečiar si teraz svoje komentáre akurát hovorí doma manželke a Slotu pravdepodobne čaká taký istý osud. Riziko ísť do vlády so Smerom je totiž veľké. Pripadá mi to ako manželstvo so 100kg ženou s varechou v ruke a sotva70 kg mužom v papučiach. V takýchto chvíľach by možno väčšina mužov, keby že je zle, sa rozhodlo spojiť radšej s matkou. A takýto podobný scenár vidím i ja. Keby že sa Smeru nepodarilo získať aspoň 76 zelených kresiel v parlamente, tak vidím možnosť, že hoci sa KDH tvrdo vo svojej kampani dištancuje od Smeru, ale keďže nebude iná možnosť tak sa s ním spoja, ale žeby nevyzerali ako 70kg muž rozhodne by som si na pomoc radšej zavolal ešte Most-híd. Takáto ľavicovo-pravicová trojka podľa môjho názoru je dosť reálna a aj logická. Lebo možno sa už nebude Slovensko uberať čisto doprava alebo doľava, ale konečne aj vpred.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?